<<<  menu

   

<<<  zpět na hudba

   

   

   

KAUEREI

hudební projekt Aleše Kauera a Tomáše Reinera

   

STAHUJ ZDE (.zip) >>>

   

Tomáš Reiner k projektu KAUEREI

Byla to pár dní odkládaná povinnost. Aleš poslal e-mailem strojové beaty, polotovary s harmoniemi, co zaváněly po Massive Attack, přesto osobité. A sliboval další. Chtěl, ať se to valí stroze a strojově. 

Jenže pak do toho napoprvé zahrála countryově dobarvená kytara škálu tónů ve výškách. Hi-fi a lo-fi. Protiklady a zvláštní pnutí, která jsou zvukomalebná.

Začalo se to komplikovat, v míře naší (ne) znalosti všech těch samohrajek s přebujelou pamětí a vlastní hlavou. To prvobytné ale zůstalo. V dobrém i zlém.

Kauerei byla moje Lorelei.

 

Aleš Kauer k projektu KAUEREI

Jako správná kapela jsme se rozpadli ještě před pojmenováním a vydáním první nahrávky. A i když další spolupráci nevylučujeme, je jasné, že každý máme svůj pohled na věc. Tomáš se více drží formy, protože je písničkář a praktik, na jevišti s kytarou stojí už pěkných pár let, vlastně odjakživa, alespoň co já pamatuji. Já jsem naopak neotesaný, nevyzpytatelný a nechci to měnit. Přísná forma mě svazuje. Tím chci říct, že kdyby nebylo Tomáše, tak ty skladby nikdy nevzniknou nebo z nich zůstane jen zvučná plocha.

Hudba postavená na elektronických základech obecně podléhá rychlé zkáze a zvuk, který byl in v devadesátých letech, bude zaručeně out v roce 2013. Uvědomili jsme si to hned, když jsme začali pracovat se staršími mašinkami. Ale touha veřejně vystupovat zvítězila. Tomášovi jsem tedy odeslal plochy s hudebními nápady a společnými silami jsme stvořili to, co nabízíme pod názvem KAUEREI, projekt původně stvořený pouze pro živé hraní na vernisážích, popřípadě jako doprovod k různým happeningům. Potom jsme se ale do svých věcí zahleděli a rozhodli se vše nahrát a vydat. Samozřejmě v duchu filozofie DIY, a samozřejmě v předvánočním čase!!!

CD vydáváme s obsáhlým výtvarně-textovým bookletem. Tomáš často mluvil o tom, že základy skladeb, které jsem mu posílal, jsou bezstarostné, snad použil i výraz radostné. S jistým odstupem lze souhlasit. Pojmenování projektu novotvarem vycházejícím z našich jmen mi bylo mostem, z nějž jsem při tvorbě bookletu vycházel. Z výtvarného pohledu rej lesklých brouků prolínající se s diodami světélkujících syntezátorů. Ostatně, od začátku šlo o průnik strojového s lidským, přírodním.

Booklet s elektronickými kolážemi a textem Nenápadná tragédie hmyzu je artefakt sám o sobě. CD s bookletem je ručně vyrobeno (každý je originál) a vydáno ve třech podobách. A kdyby vás snad někdy omrzelo, klidně jej můžete pověsit na hřebík, čímž získáte hrající obraz. Vychází ve velmi omezené edici třiceti kusů – k volnému prodeji jich bude zhruba deset. Na důkaz naprosté nezávislosti na všem a na všech - můžete naši hudbu stahovat i zadarmo, a to ve formátech mp3 a flac. Bez bookletu (pochopitelně).

Písně jsme odehráli na vernisážích v Šumperku, Tišnově, Praze a Jihlavě. Z naší spolupráce vzniklo sedm skladeb, z nich si šest troufáme nabídnout posluchači. Zároveň bych rád upozornil, že základy byly postaveny na dvou velmi starých nástrojích Roland MC – 303 a Roland SH – 201, jež jsou už dnes nenávratně rozprodány. Projekt s tímto repertoárem tedy nelze obnovit.

 

Et (synth) lux perpetua luceat eis. Amen.

 

HUDBA: ALEŠ KAUER & TOMÁŠ REINER

TEXTY PÍSNÍ: TOMÁŠ REINER

KOLÁŽE, KONCEPT & GRAFICKÁ ÚPRAVA: ALEŠ KAUER

 

VELKÝ DÍK PATŘÍ ALEXI ŠVAMBERKOVI

 

NÁSTROJE:

ROLAND JUNO STAGE

ROLAND SH - 201

ROLAND MC - 303

KORG ELECTRIBE SX – 1

EPIPHONE DOT STUDIO CHERRY

DIGITECH RP355

VYDAL ADOLESCENT V ROCE 2013   CENA 250,- KČ

 

100 +

 www.kauer.cz

© ZděS 2013